kwietnia
17
2012

Kredyt na nabycie używanego samochodu

Gdy interesuje nas pożyczka na kupno auta prosto z salonu to możemy liczyć na oferty każdego banku bez najmniejszego wyjątku. Jednak schodki zaczynają się gdy musimy wziąć kredyt na zakup auta używanego. W takiej sytuacji banki z dużą niechęcią oferują kredyty, a jeśli to robią to na mało dobrych warunkach.

Opisana sytuacja jest spowodowana faktem, że kredyt na zakup nowego auta ma bardzo dobre zabezpieczenie jakim jest zakupione auto. Jednak w przypadku kredytu na kupno samochodu używanego pojawiają się problemy z wyceną wartości samochodu oraz jego dużo niższej wartości niż auta z salonu.

auto

To sprawia, że banki wyjątkowo niechętnie oferują pożyczki na zakup samochodu używanego. Wiele klientów nie dostanie tego typu pożyczki i musi zdecydować się na ofertę kredytu gotówkowego, który jest dawany na dużo gorszych warunkach. Dotyczy to przede wszystkim osób, które chcą nabyć auta, które mają więcej niż siedem lat, gdyż w takim przypadku wartość auta drastycznie spada z miesiąca na miesiąc.

Oczywiście niektóre instytucje finansowe wyszły już z odpowiednią inicjatywą oraz oferują pożyczkę na zakup auta używanego, ale mimo wszystko takim ofertom kredytowym dużo brakuje do doskonałości.

Written by admin in: Kredyty |

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

darmowy hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes