kwietnia
18
2012

Karta kredytowa – w jaki sposób dobrze z niej korzystać

Kredytówka nie jest już ofertą skierowaną wyłącznie najzamożniejszym klientom banku. W aktualnych czasach kredytówkę może otrzymać praktycznie każdy, jedyne co musimy zrobić to otworzyć konto osobiste w jakimkolwiek banku. Najczęściej karty kredytowe mają od kilku do kilkunastu tysięcy euro limitu.

To powoduje, że w każdej chwili możemy skorzystać z dodatkowej gotówki bez konieczności składania wniosku o kredyt. Dodatkowo płacenie kartą jest bardzo wygodne, dlatego warto to robić, tym bardziej, że w aktualnych czasach bardzo dużo sklepów akceptuje karty.

Karta Kredytowa

Jednak możliwość nabycia towarów, które są dla nas za drogie powoduje, że często nadużywamy kredytówki. Jednak ze względu na duże oprocentowanie tego typu kart kredytowych opisane zachowanie może doprowadzić nas do ogromnych długów. Gdy używamy kart kredytowych to musimy pamiętać, że nie wolno ich traktować jak pożyczkę gotówkową. Dług na takiej karcie musimy spłacić w czasie bezodsetkowym, gdyż w pozostałych przypadkach narazimy się na ogromne koszta. Jeśli wiemy, że będzie to niemożliwe to o wiele korzystniej starać się o pożyczkę gotówkową na spłatę karty niż płacić zbyt duże odsetki za zaciągnięty dług na kredytówce.

Written by admin in: Kredyty |

Brak komentarzy

RSS feed for comments on this post.

Niestety, skomentowanie tego wpisu jest niemożliwe.

darmowy hosting | Powered by WordPress | Aeros Theme | TheBuckmaker.com WordPress Themes